12 Ağustos 2022 Cuma

KORTEK

KORTEK

Haddehane sarf malzemeleri tedarikinde uzun yılların verdiği uzmanlık ve hizmet deneyimi

Euroloy ürünleri kalite ve fiyat dengesindeki üstünlüğü ile fark yaratıyor….

Defne Erbilek / Kortek İş Geliştirme Yöneticisi


Üniversite eğitimini Bocconi Üniversitesinde, pazarlama yüksek lisans eğitimini Politechnico di Milano olarak İtalya’nın çok saygın eğitim kurumlarında tamamlayarak üçüncü kuşak olarak aile şirketinde çalışmaya başlayan Kortek İş Geliştirme Yöneticisi Defne Erbilek, İtalya’da geçirdiği eğitim yıllarında Karbür Takım sektöründe neler yapıldığını, hangi markaların faaliyet gösterdiğini ve nasıl farklılaştığını yakından takip ettiğini belirtiyor. Bu doğrultuda yollarının kesiştiği ve Avrupa’da çok uzun yıllardır metal işleme ve hadde sanayine odaklanmış ürün ve teknik hizmet paketi ile tanınan Euroloy Carbide Tools markası ile global bir iş birliği yaptıklarını ve markanın Türkiye ayağında Kortek A.Ş. olarak aile şirketine yeni bir ivme kazandırmanın ve yepyeni bir başlangıcın heyecanını taşıdığını anlatıyor.
Defne Erbilek, Kortek’in Türkiye pazarındaki geniş müşteri ağı ve Euroloy’un uzmanlığını birleştiren bu yeni iş birliğinin başta demir çelik sektörü olmak üzere Türkiye’nin metal işleme alanındaki tüm sektörlerine katma değer yaratacak ürün ve teknik hizmet sunmayı hedeflediğini belirtti.
Kortek firması Türkiye’de basit, nitelikli çelik çubuk, filmaşin, profil ve saç imalatında bulunan  küçük büyük tüm haddelere geniş ürün çeşitliliği ile hizmet veriyor.  Demir çelik hadde ürünleri, boru imalat ürünleri ve otomotiv yedek parça sektörleri öncelikli olmak üzere endüstrinin, Karbür takım ihtiyacının olduğu her alanda çözüm sunan firma prensip olarak aynı alanda tek bir markaya odaklanmayı ve uzmanlaşmayı tercih ediyor.
Bu yeni işbirliği ile Kortek ürün gamına katılan Euroloy’un yanı sıra  Diamand & PCBN Taşlama diskleri ve kesici uçları üreticisi Güney Koreli EHWA markası ile 21 yıl, İtalya’nın önemli Sabit ve döner punta üreticisi Sassatelli ile 20 yıl, Seramik kesici uçlar ve takımlar üreticisi Güney Koreli Union markası ile 16 yıl, Konvansiyonel taşlama taşları alanında global tecrübeye sahip K-PRIX (Cheil Grinding Wheel) markası ile 3 yıldır süren işbirlikleri de güçlenerek devam etmektedir.

Euroloy, CVD, PVD kaplamalı, kaplamasız karbür ve sermet uçlarla birlikte PCD, PCBN uç ve takımlardan oluşan geniş ürün portföyü ile müşterilerin değişen ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaktadır.
Dünya çapında alanında uzman , çevreye duyarlı üretim yapan global üreticilerle çok uzun yıllara dayalı işbirliğine sahip Euroloy, gerçekleştirdiği sürdürülebilir ürün tedariği ile müşterileri içinde zaman ve enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunmaktadır.
60 yılı aşan tecrübeye sahip dünyanın önde gelen üreticilerinden Güney Koreli K-PRIX (Cheil Grinding Wheel) firması yassı mamullerinin üretimlerinde kullanılan soğuk ve sıcak haddehane merdanelerinin taşlanmasında kullanılan taşları üretiyor.
K-PRIX markalı merdane taşlama taşları, Çelik, Pirinç, Bakır, Alüminyum, Kağıt ve Tekstil endüstrilerinde kullanılmaktadır.
K-PRIX Merdane taşlama taşları; 355 mm ila 1065 mm çap ve 38 mm ila 150 mm kalınlık arasında değişmekte olup, üreticilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda “özel ölçü” olarakta sunulabilmektedir.
Bağlayıcı malzeme normalde Reçine bağlı olup gereken hallerde Vitrifiye Bağlı taşlarda da kullanılır. Genel sertlik “F” den “N” ye kadardır ve en yaygın tane büyüklüğü # 24 ila # 120 arasındadır, ancak taşlama durumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

G.Kore’nin PCD/PCBN uçlar ve döner takımlar, elmas ve CBN taşlama diskleri üreticisi EHWA , geniş ürün portföyü ile kalitesini ve hızını tüm dünyada kanıtlamıştır. Firma, 41 yıllık deneyim ve inovasyon odaklı üretim anlayışı ile klasik küçük üretim atölyelerinden yüksek teknolojili büyük ölçekli üretim kuruluşlarına kadar farklı statüdeki tüm müşterilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunabilmektedir.
EHWA reçine bağlı taşlar, çoğunlukla tungsten karbür, seramik, HSS ve diğer sert malzemelerin bilemesinde kullanılırken metal bağlı taşlar, CRT, cam ve optik, otomotiv güvenli cam bileme gibi farklı malzeme uygulamalarının taşlamasında kullanılmaktadır.
EHWA vitrifiye bağlı taşlar ise eksantrik mili taşlama, rulman iç yüzey taşlama, PCD/PCBN kesici uç bileme alanlarında kullanılır.
Hadde merdaneleri işlemeye yönelik takımları ile demir-çelik sektörünün hizmetindedir.
Nervür Uçlar (PCD, PcBN, Karbür) :
UNI EN ISO 9001/2000 Standart Sertifikalı Sassatelli ürünleri torna tezgahları için tırnaklı, döner ve boru puntası, taşlama tezgahları için sabit punta çeşitleri sunmaktadır.
İtalyan tasarımının gücünün yanı sıra müşteri ihtiyaçlarını sorunsuz karşılama konusundaki iddiası ile Sassatelli firması sürekli araştırma ve geliştirmeye büyük önem vermekte olup araştırma, tasarım ve inovatif prototip çalışmalarını Roma Üniversitesi Mekanik ve Havacılık Departmanı ile işbirliğinde içinde yürütmektedir.
Union Seramik Uç ve Takımlar, hassas ve saf hammaddenin kalıpla preslenip sinterlenmesi ile oluşan inorganik malzemelerdir. HIP işlemi ile yoğunlaştırılmış uçlar yüksek aşınma direnci ve kırılmaya karşı çok dayanıklıdır. Karbür uçlara göre kesme hızı ortalama 3 kat artırılarak çok daha üstün çalışma verimliliği sunmaktadır.
Union Seramik Uçlar mükemmel aşınma direnci ile daha uzun takım ömrü ve hassas kesme ve üstün yüzey kalitesi sağlamaktadır. ST serisi çelik ve dökme demir, SD serisi sünek dökme demir, SZ serisi sertleştirilmiş çelik ve SN serisi soğutulmuş dökme demir, alaşımlı çelik, FC, FCD, FCMB demirlerde kullanılmaktadır.