12 Ağustos 2022 Cuma

Çelik Makina ve Arver Makina

Çelik Makina ve Arver Makina

Çelik Makina ve Arver Makina 

CNC takım tezgahları, üniversal takım tezgahları ve fiber lazer kesim makinelerinde dünya markalarını Türk sanayicisinin hizmetine sunuyor

Kerem Akpınar

Arver Makina Satış Direktörü


Çelik Makina AŞ, kardeş firması Arver Makina ile birlikte farklı ülkelerden ithal ettiği dünya markalarını Türk sanayisinin hizmetine sunuyor. Çelik Makina AŞ Satış Direktörü Kerem Akpınar ile firmaları hakkında konuştuk.


Firmanızın kuruluşu ve faaliyet alanlarınız ile ilgili bilgi verir misiniz?

1956 yılında kurulmuş olan Çelik Makina Ticaret AŞ ve 1957 yılında kurduğumuz kardeş firmamız Arver Makina San. Tic. Ltd. Şti., yabancı ülkelerden hem mümessil hem de ithalatçı olarak getirdiği çeşitli CNC takım tezgahları, üniversal takım tezgahları ve fiber lazer kesim makineleri satış ve teknik servisi konularında 60 yılı aşkın tecrübe ile hizmet vermektedir.

Almanya, İsviçre, Tayvan ve Çin’den ithal ettiğimiz dünya markalarını Türk sanayisinin hizmetine sunmuş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bugün havacılık, uçak, savunma sanayi ve demir çelik sektöründe sorunsuz çalışan binlerce makinemiz bulunmaktadır.

2019 yılında detaylı ve titiz araştırmalarımız ile birlikte kendi modifikasyonlarımızı da ekleyerek teknik alt yapısını oluşturduğumuz ve kendimize yol arkadaşı seçtiğimiz XT Laser firması ile fiber lazer tezgahlarımızı sanayicimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız. 

Farklı illerde yaptığımız lansmanlarımız ile bu gün lazer tezgah sayımız 30 adedi geçmiş durumdadır.

Sektörde tecrübeli profesyonel satış ekibimizin yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa bölgelerinde servise hazır olan teknik ekibimizin de alanında uzman olması, müşteri odaklı çözümler sunabilmemiz ve geniş yedek parça stoğumuzun bulunması XT Laser olarak tercih edilmemizin başlıca sebepleridir.


Ürünleriniz ve firmanız neden tercih ediliyor? Ürün ve hizmet konusundaki yaklaşımınız nedir?

Lazer tezgahlarımızda kullanılan tüm bileşenler dünya markası olup ülkemizde rahatlıkla bulabileceğimiz kompanentlerdir. Rezonatör olarak IPG ve Raycus, kesim kafası olarak da Precitec / Raytools kombinasyonlarını kullanmaktayız. Ray, kremayer grubunda Hiwin, Servo sürücülerimiz de ise yüksek güçlü Yaskawa’yı tercih etmekteyiz. Klimalı elektrik panosunda tüm ürünlerimiz Schneider Electric olarak kullanılmaktadır. Tüm bu bileşenleri gerilimi alınmış sert duktil bir gövdeye oturtarak yaklaşık 9 ton ağırlığında güçlü bir şaseye sahip olmaktayız.

Pandemi sebebi ile ertelenen fuarlar sebebi ile satış ekibi olarak müşteri ayrımı yapmadan ülkemizi bölge bölge gezmekte, endüstriyel şehirlerimizde mini fuarlar düzenlemekteyiz. Müşterilerimize ihtiyaçları konusunda doğru makineyi önermekteyiz. Bu sayede gerçekleştirdiğimiz pek çok başarılı satış bulunmaktadır. Memnun müşteri sayımız her geçen ay sürekli artmaktadır.


Pazarlarınız konusunda bilgi verir misiniz? Ürünleriniz nerelere ulaşıyor?

Arver Makine olarak sadece ülkemize değil, yakın coğrafyamızda bulunan diğer ülkelere de satış yapmakta ve hizmet vermekteyiz. Irak, İran, Ukrayna, Polonya ve Bulgaristan da çalışmakta olan tezgahlarımız bulunmaktadır. 

Pazarda rakiplerimizden daha önde olabilmek adına sürekli olarak bilgi ve becerilerimizi yenilemekteyiz. Yarım asırdan fazla edindiğimiz tecrübe ve güvenle Arver ailesi olarak saha da agresif satışlarımızla tüm sektörlere hizmet etmeye devam etmeye kararlıyız.