12 Ağustos 2022 Cuma

ARSTEKNİK

ARSTEKNİK

Arsteknik, 2022 yılında daha fazla
ihracat hedefliyor


Şirketimiz, Sabri Arslan’ın endüstriyel fırın imalatı alanında kaynakçılıktan başlamak suretiyle elde ettiği 25 yıllık tecrübenin ardından 2009 yılında yaptığı girişimcilik sonucu kuruldu. Terzi usulü çözümlerine, anahtar teslim kurulum anlayışıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Ürün çeşitlerimiz
Alüminyum sektöründe döküm ve ekstrüzyon hatlarında kullanılan endüstriyel fırınların imalatının yanı sıra, uzman mühendis kadrosu ve bilgisi ile Ar-Ge gerektiren makinelerin üretimi ile de müşterilerine cevap vermektedir.

Çözüm sunduğumuz sektörler
Alüminyum, ayakkabı, boru, boya, demir-çelik, enerji, geri dönüşüm, gıda, havacılık-savunma, ısıl işlem, orman ürünleri, otomotiv, tarım, tekstil sektörlerinin yanı sıra, depolama tankları, hurda presleri, platform hizmetleri, taşıyıcı arabalar ve fırın yedek parçaları imalatlarını da gerçekleştirebilmekteyiz.

Pazarlarımız
Pazar olarak kendimizi sınırlamıyoruz, ateşin olduğu her yerde olmaya çalışıyoruz. Lakin sektör ve tecrübe olarak alüminyum sektörüne yakınlığımızdan bahsetmek gerekirse, alüminyum sektör olarak yükselen bir trende sahip ve önümüzde ki 10 yıl daha bu trendin artı yönde hareketinin devam edeceğini öngörüyoruz. Gerek yapılan yatırımlar, gerekse farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların alüminyum sektörüne olan ilgileri öngörülerimizin altını doldurur niteliktedir. Türk devletleri başta olmak üzere, Balkanlar ve Avrupa ülkelerine ihracatımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir.

2021 yılında kadromuzu 2.5 katına çıkarttık
2021 yılı hepimizin bildiği üzere pandeminin etkisiyle tutuk başladı ve ilk çeyreği hedeflerimizin altında rakamlarla geçti. İlerleyen zamanlarda hastalığın ekonomi üzerinde ki etkisi azaldı, tüm dünya devletlerinin aldıkları önlemlerle ticaret hacmi eski formuna geri döndü ve yastık altında ki yatırımların geçen zamanı telafi etmesi için hızlı kararlar alınmaya başlandı. 2021 yılı ortalarında alınan hızlı kararlar etkisini pozitif yönde gösterdi ve kapasitemizin tamamını doldurduk, bu defa verdiğimiz termin sürelerini yakalamak için tatlı telaşa düştük ve kadromuzu 2.5 katına çıkarttık.

2022’de insan kaynağı ve teknoloji yatırımımız devam edecek
2022 yılı Arsteknik adına büyük ölçüde ihracat hedefli bir yıl ve bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için stratejilerimizi belirledik. Tüm dünyada rekabetçi fiyatları yakalayabilmek için ürün maliyetimizin ve işçilik ücretlerimizin gerçekçi olması için teknolojiden ilham ve destek almaya devam ediyoruz. Diğer taraftan rekabette öne geçebilmek ve müşterilerimize +1 katmak adına termin sürelerimizi kısaltmak için hamlelerimizi yapıyoruz. Hedeflerimize ulaştığımızda ihtiyacımız olan insan kaynağı ve üretim kapasitemizi artırmak adına gerek teknolojik yatırımları, gerekse güçlü çözüm ortaklarını ekosistemimize dahil etmeye devam edeceğiz.

Müşterimize anahtar teslim çözümler sunmaya devam edeceğiz
Başta da söylediğimiz gibi, Arsteknik, sınırları olan bir marka değil, prosesi olan her makinayı üreteceğine inanan mühendislik firmasıdır. Üretmekten duyduğumuz heyecanımızı ateşin olduğu her yerde göstermek adına özellikle Ar-Ge projelerde müşterimize anahtar teslim çözümler sunmaya devam edeceğiz. Müşterilerinin yanında olduğu duruşumuzu ve katma değere olan inancımızı revizyon yatırımlarında fayda sağlamak adına kullanarak, hem dünyada azalan hammadde stokuna, hem de daha yeşil bir Dünya için geri dönüşüme katkı sağlamayı benimsemiştir.