9 Aralık 2022 Cuma

Schaeffler Technologies ve thyssenkrupp Industrial Solutions...

Schaeffler Technologies ve  thyssenkrupp Industrial Solutions...

Schaeffler Technologies ve
thyssenkrupp Industrial Solutions Türkiye'de stratejik ortaklık kurma
kararı aldı

Küresel otomotiv ve endüstri rulmanları tedarikçisi Schaeffler Technologies ile ham madde çıkarma, işleme, depolama ve nakliyeye yönelik tesis ve sistemlerin tüm yönleriyle planlanması, inşası ve bakımı alanlarında dünyanın önde gelen uluslararası gruplarından thyssenkrupp Industrial Solutions Türkiye'deki iş birliklerini güçlendiriyor. İki Alman teknoloji şirketi arasında anlaşmaya varılan stratejik iş birliğinin odak noktasını thyssenkrupp'un Türkiye'deki madencilik müşterileri için rulmanların Ankara'da bulunan üretim ve hizmet merkezinde profesyonel olarak yenilenmesi oluşturuyor.


Rulmanların yenilenmesi
Schaeffler Technologies, sektördeki çeşitli endüstri çözümleriyle birlikte yüksek kaliteli ve hassas rulmanlarda uzun yıllara dayanan kapsamlı geliştirme ve üretim uzmanlığıyla rulmanların yenilenmesi alanında thyssenkrupp'a destek veriyor. thyssenkrupp, Schaeffler Technologies ile yakın iş birliği içinde Ankara'daki üretim ve hizmet merkezinde yenileme işlemi için yeni ve modern bir çalışma ortamı oluşturdu. Bu merkez, özel makine ve sistemlerle hayata geçirildi. 
Schaeffler Technologies tarafından eğitim verilen thyssenkrupp çalışanları, bu 150 metrekarelik merkezde, gelecekte thyssenkrupp'un Türkiye'deki müşterileri için rulmanların "Seviye I + II" olarak adlandırılan yenileme seviyelerinde bakım ve onarımından sorumlu olacak. Bu bakım ve onarım işlemleri arasında dış çapı 320 mm'den fazla olan rulmanlarda inatçı kir veya korozyona karşı dikkatli bir hasar kontrolü, özel temizleme ve polisaj işlemleri yer alıyor. Rulmanlar, muayene ve hazırlık süreçlerinin sonucunda yenilenerek tekrar tam çalışır hale getiriliyor. Bu hizmet, Schaeffler Technologies'in ürettiği ürünlerle sınırlı olmayacak.

Schaeffler Technologies sertifikalı yenileme çalışmaları alanı
Schaeffler Technologies; süreçlerde yüksek kalite yönetiminin sağlanması, seviye I ve II süreçleri için gerekli tüm standart ve yönergelerin şartlarının karşılanması amacıyla bağımsız yenileme özel çalışma alanı için thyssenkrupp'u sertifikalandırdı.
Konuyla ilgili konuşan Schaeffler Technologies Avrupa Endüstriyel Segmenti Başkanı Marcus Eisenhuth şunları söyledi: "Köklü bilgi birikimimiz ve kusursuz hassasiyette rulman üretimine yönelik kalite gerekliliklerimizle bu yenileme projesinde thyssenkrupp'u destekleyebildiğimiz ve böylece Türkiye'deki iş birliğimizi genişletebildiğimiz için mutluyuz. Rulmanların durumu, üretim süreci üzerinde belirleyici bir etkiye sahip. Rulmanların yüksek kalitede yenilenmesi, çoğu durumda müşteriler için hem daha ekonomik hem de yeniden satın almanın önüne geçebilecek gerçek bir alternatif sunduğu için sürdürülebilir oluyor. Özellikle yoğun enerji kullanımı gerektiren yeni rulman üretiminin önüne geçiliyor ve bu da CO2 tasarrufu sağlıyor."
thyssenkrupp Orta Doğu ve Türkiye Madencilik Başkanı Mari Kuijs ise şunları söyledi: "thyssenkrupp olarak depolama sektöründe uzun yıllardır Schaeffler Technologies ile başarılı bir şekilde çalışıyoruz. Avustralya ve Güney Amerika'daki servis merkezlerimizde yürütülen depo hazırlama alanındaki yakın iş birliğimizi yoğunlaştırdık. Türkiye ve Orta Doğu bölgesindeki madencilik sektöründe faaliyet gösteren değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmet yelpazemizi genişletmek için bu özel hizmeti şimdi de Ankara'daki yeni üretim ve hizmet merkezimizde sunmaya başlıyoruz."