19 Ocak 2022 Çarşamba

1927den bugüne kazan üretiminde Japon efsanesi Miura

1927’den beri buhar, sıcak su ve modüler kazan sistemlerinin geliştirilmesi, üretilmesi ve servisine kendini adamış olan Miura, 1959 yılında “Z boiler”in geliştirilmesiyle buhar kazanı üretimine başlamıştır. Yenilikçi teknolojisiyle kısa sürede Japonya pazarının %60’ına hakim olan Miura, kazan sektöründe bir dünya lideri konumuna gelmiştir. Japonya’daki merkez ofisinin haricinde Kanada, ABD, Meksika, Brezilya, Çin, Güney Kore, Endonezya, Singapur, Tayvan, Tayland, Hollanda ve Türkiye’de Miura fabrika ve ofisleri bulunmaktadır.

Geçmişten gelen Türk-Japon işbirliği ve Türkiye’nin jeopolitik konumunun vermiş olduğu avantajla 2015 yılında Türkiye pazarındaki faaliyetlerine başlayan Miura, sağladığı avantajlar ve tasarruflar sayesinde Türkiye pazarında önemli bir yere gelmeyi planlamaktadır.
Buradan da Avrupa ve BDT ülkelerine hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Kazan üretiminin yanı sıra bakım-onarım, kazan suyu şartlandırma ve kazan kimyasallarının tamamını sağlayan tek şirket konumundadır. Miura ürünlerinde CE sertifikaları bulunmaktadır.

Miura Prensipleri
• Enerji ve suyu sorumlu bir şekilde tüketerek dünya kaynaklarını akıllıca kullanmak
• İleri hizmet ve teknolojisiyle dünyada en çok güvenilen ve saygı duyulan isim haline gelmek
• Kurumsal sosyal sorumluluk ile çalışanlarının şirket ile gurur duymasını sağlamak

İşletme Politikası
• Grubun tüm gücünü kullanarak küreselleşmeyi desteklemek
• “Tekno-servis” yöntemini kullanarak Miura’nın değerli müşterileriyle “en iyi partner” ilişkisini sağlamak
• Çalışanların yaratıcılığını desteklemek için en iyi çalışma ortamını oluşturmayı hedeflemek

Neden Miura?

Çoklu kurulum sistemi
• Çoklu kurulum sistemi, küçük boyutlu kazanların birbirleriyle iletişim halinde olduğu kazan konuşlandırma sistemidir. Böylece müşterinin değişen buhar ihtiyacına göre kazanların yanma öncelikleri ve oranları otomatik olarak ayarlanır ve sadece gereken miktarda buhar üretilir. Çoklu kurulum sistemi sayesinde ekstra enerji tasarrufu sağlanır ve verimlilik her zaman yüksek olur.
• Çoklu kurulum sistemi kazanlarınızın buhar ihtiyacınıza göre özel olarak çalışabilmesini, toleransının yüksek olmasını ve eş yaşlandırma sistemi ile daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
• Kazan üretiminin yanı sıra bakım-onarım, kazan suyu şartlandırma ve kazan kimyasallarının tamamını sağlayan tek şirket konumundadır. Miura ürünlerinde CE Sertifikaları bulunmaktadır.

Bakım ve Onarımda Önleyici Tedbirler
• Miura’nın benzersiz iş modelinde müşteri teknoloji, satış ve bakım-onarım üçlüsünün kolektif ve güçlü bir sinerjisi ile çözülür. Miura ileri teknolojisini kullanarak geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmektedir. Satış personelimiz müşterilerimize en uygun ürün ve sistemleri önerirler. Satın almadan sonra ise bakım ve onarım ekibimiz müşterilerimize sürekli destek sağlamaktadır. Miura’nın sinerjisine güvenin!
• Miura’nın hizmet anlayışı sadece üretim ve satışla sınırlı kalmayıp müşterilerin almış oldukları ürünleri %100 performansla kullanabilmesini sağlamaktır. Sağlamış olduğu geniş kapsamlı bakım onarım hizmetleriyle kazanların kullanım ömürlerini uzatan Miura’nın anlayışı kazanda herhangi bir arıza çıktıktan sonra bakım onarıma gitmekten ziyade arıza oluşmadan önce gereken önlemleri almak yönündedir.
• MOM DESTEK SİSTEMİ, SU ANALİZİ VE DÜZENLİ BAKIM SAYESİNDE KAZANINIZI İLK GÜNKÜ VERİMLİLİKTE ÇALIŞTIRIRSINIZ.

Kompakt Tasarım
• Miura’nın benzersiz kompakt modüler tasarımı düşük hacimli basınç tankı kullanır ve daha büyük olan geleneksel kazanlar ile karşılaştırılabilir bir miktarda buhar üretmektedir.
Kazanın kapladığı alan daha küçük olunca esneklik artar, yapım masrafları düşer ve geriye kalan alanlar daha verimli kullanılır.
Böylece hacmini yüzde elli düşürerek aynı alanda geleneksel kazanların sağladığı buhar miktarının iki katı buhar sağlayabilir. Ayrıca Miura kazanları esnekliği sayesinde hat geçişleri sırasında yaşanan enerji kayıplarını da ortadan kaldırır.
• Şekilde gördüğünüz gibi geleneksel kazanları kullanan fabrikalarda kazanlar çok yer kaplamaktadır. Bu da alanların verimsiz bir şekilde kullanılmasına neden olur.
• MİURA’YI KURDUĞUNUZDA İSE HEM DAHA KÜÇÜK BİR ALANDA AYNI BUHAR MİKTARINI ÜRETİRSİNİZ, HEM DE AÇILAN ALANLARA YENİ MAKİNALAR KOYABİLİR, HATTA OTOPARK, OTURMA YERLERİ GİBİ İMKÂNLARI DA EKLEYEBİLİRSİNİZ.

Degazörsüz Çalışma ve Otomatik Su Sertlik Kontrolü
• Alev borulu kazanlarda kullanılan klasik yöntemlere baktığımızda sudaki çözünmemiş oksijen miktarını azaltmak için degazör kullanılır. Bu da hem kazan dairesinde alandan kayba neden olacak, hem de ek enerji maliyetlerine neden olacaktır.
• Miura kazanlarında ise bu işi özel kimyasallar görür. Bu sayede hem degazöre harcadığınız masraflardan, hem de degazörün kapladığı alandan kurtulursunuz.
• Diğer bir klasik yöntem ise su sertliğinin bir personel tarafından manuel olarak ölçülmesidir. Bu durumda sadece ek personel masrafı yapılmayacak, aynı anda insan kaynaklı hataların da meydana gelme ihtimali artırılmış olacaktır. Miura’nın kazan sisteminde ise bu iş kolorimetri denilen bir cihaz yardımıyla otomatik olarak yapılır.
• BU SAYEDE HEM PERFORMANSINIZ ARTAR HEM DE MALİYETLERİNİZ AZALIR.

Enerji Tasarrufları ve Çevre Dostu Teknoloji
• Miura buhar kazanlarını kullanarak %20’ye varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlayabilir, uzun kazan ömrü sayesinde ilk kurulum masrafını amorti edebilirsiniz.

Kazan Tiplerine Göre Verimlilik Karşılaştırması
Bir araba aldığınızda sürmeden önce 90 dakika beklemeniz istense, bunu kabul eder miydiniz? Tabii ki de hayır. Peki, bunu neden kazanlar için kabul edesiniz? Miura kazanları, 265 litrelik su hacmi ve verimliliği esas alan tasarımı sayesinde başlatma düğmesine bastığınızda 5 dakikadan az bir sürede buhar üretir. Bu da istediğiniz ve ihtiyacınız olduğu zaman buhar üretebilmek anlamına gelir. Alev borulu kazanlarda (skoç tipi kazan) ise bu süre 45-50 dakikayı bulur.
Buhar yükünüz birden düştüğünde alev borulu kazanlar (skoç tipi kazan) buna devrini düşürerek yanıt verir. Bu da doğalgazın çiğ yanmasına ve verimliliğinizin önemli ölçüde düşmesine neden olur. Miura ise borularındaki düşük su miktarı ile hem pik çekişlerinize yanıt verir, hem de buhar ihtiyacınız düştüğünde verim kaybı olmadan işlerinize devam edebilirsiniz.

Diğer Temel Avantajlarımız:
• Başlatma tuşuna bastıktan sonra 1 dakika gibi kısa bir sürede buhar üretimi
• Su borusu sıcaklık sensörü, baca gazı sıcaklık sensörü ve buhar sıcaklık sensörü ile kazanın güvenli çalışmasını sağlama
• Üretimi tamamlanan kazanları fabrikadan çıkmadan önce test ve devreye alarak kontrol etme
• Tamamen Miura üretimi olan brülör ve ekonomizer dâhil kompakt sistem, kazan suyunun pompaya geri dönüşünü engelleyen tek yönlü çek valf sistemi Miura üretimidir.
• Kazan suyu arıtımını da içine alan geniş kapsamlı bir bakım onarım hizmeti
• Kazan üreticileri arasında kendi kimyasalını üreten ve su arıtma ekipmanlarını sağlayan tek firma
• Kazan suyu arıtımını da içine alan geniş kapsamlı bir bakım onarım hizmeti
• Tüm bunlarla birlikte buhar kazanlarına yeni bir anlayış getiren çoklu kurulum sistemi